Staat jouw verhaal hier binnenkort ook?
Collega's vertellen
In jouw baan bij ADS Groep maak je kennis met de meeste uiteenlopende collega’s. Het zijn de mensen die onze projecten realiseren. We zijn trots op onze collega’s! Wil jij weten hoe onze collega’s hun baan bij ADS Groep beleven? Ze vertellen er graag over.
Bert aan de Stegge
Ik startte in 1993 als tekenaar, maar ik merkte dat ik gaandeweg meer uitdaging zocht en groeide richting de projectleiding. Dat beviel goed: ik ben een kartrekker en teamplayer, die oplossingsgericht te werk gaat en resultaat wil boeken. In de projecten kwam dat prima van pas. Daarmee nam ook de verantwoordelijkheid toe. Uiteindelijk ontwikkelde ik me tot bedrijfsleider werktuigbouw. Maar…dan komt je vijftigste verjaardag in zicht en vraag je je toch af: ‘Wil ik dit blijven doen?’ De drang om een nieuwe ontwikkeling door te maken, in een andere functie en een andere markt, won het van het vertrouwde.”
In beweging
“Ik stapte de -voor mij onbekende- wereld in van installatietechniek bij Winkels Techniek. Een prettig familiebedrijf met een lange historie en een goede naam. Ik heb er in korte tijd veel geleerd. Maar de waterbusiness bleef trekken. Begin 2020 raakte ik in gesprek met de huidige directie van ADS Groep en toen was de stap ’terug’ snel gemaakt. Ik werd opnieuw teamleider en kreeg de ruimte om zelf ook vorm en inhoud hieraan te geven. Inmiddels weet ik weet nu waarom ik hier zo op mijn plek ben: de projecten zijn boeiend, gevarieerd en de waterbusiness is voortdurend in beweging. En bovenal: ik zie hier dag in dag uit wat we doen, wat we ontwikkelen, wat we bouwen. Dat geeft mij een voldaan gevoel.”
Jong talent
Het begeleiden en helpen ontwikkelen van jong talent heeft ook volop onze aandacht. De watermarkt is zó specifiek, daar is geen passende kant-en-klare opleiding voor. Kennisoverdracht en het intern opleiden van nieuwe mensen is van wezenlijk belang. Daar ligt de grote uitdaging de komende jaren.”
Max Geerlings
Tijdens de zoektocht naar een stageplaats in het kader van zijn opleiding Middenkader Functionaris Bouw, stuitte Max Geerlings op het ADS-opleidingsprogramma. Voor hem dé ideale kans om, na het behalen van zijn diploma, verder te leren en tegelijkertijd relevante werkervaring op te doen. De combinatie van theorie en de praktijk heeft hem geholpen om een goede basis te leggen voor de toekomst.
Hij kijkt terug: “Ik heb het opleidingstraject als heel leerzaam en waardevol ervaren. Ik kon niet alleen mijn kennis uitbreiden, maar kreeg ook de kans om mezelf professioneel te ontwikkelen. Het theoretische gedeelte was een waardevol vertrekpunt voor de praktijkkennis. Mijn eerste ervaring was vervolgens bij de werkvoorbereiding civiel; op deze manier kon ik de theorie goed toepassen in de praktijk. Dat hielp mij om de leerstof nog beter te begrijpen!”
Voor Max is het de ideale vorm van leren: “Wat je in de theorie leert, kun je direct toepassen in de praktijk, waardoor het beter blijft hangen. Daarnaast biedt deze werkwijze veel variatie en ervaar je direct hoe het er in het werkveld aan toe gaat.”
